Powrót do: Akcesoria kominkowe

Butelka antykolkowa - minimalizuje ryzyko wystąpienia kolki


Każdy rodzic pragnie wybrać dla swojego maluszka wszystko, co najlepsze. Butelka do karmienia niemowląt, to jedna z tych rzeczy, która pojawia się na wczesnym etapie rodzicielstwa. Tylko jak ją wybrać? I czym jest butelka antykolkowa?

Jakie cechy powinna mieć dobra butelka do karmienia?

Kiedy mama odciąga mleko z piersi, chce, aby ten pokarm był w pełni wartościowy, gdy poda go maluszkowi. Często zdarza się, że trzeba odczekać z podaniem mleka kilka godzin, dlatego najlepsza będzie butelka, która pozwoli na zachowanie wartości odżywczych pokarmu i zadba o jego bezpieczeństwo.

Butelka_antykolkowaButelki nanobébé są skonstruowane w taki sposób, aby mleko mogło spływać po ściankach i jak najszybciej się schłodzić. Dzięki temu w pokarmie ogranicza się rozwój szkodliwych drobnoustrojów. Ta sama technologia pozwala też na szybsze podgrzanie mleka. Jest to bardzo istotne, ponieważ wysokie temperatury, działające na pokarm przez dłuższy czas, zubożają go o wartości odżywcze.

Nie bez znaczenia jest też kształt butelki. Przypominająca kształtem pierś, doskonale wpasowuje się w małe rączki niemowlęcia, co pozwala mu na łatwiejsze przytrzymanie butelki i doskonalenie samodzielności w piciu.

Adapter do laktatora, który dodawany jest do każdego opakowania butelki, pasuje do większości laktatorów z wąską szyjką. Dzięki temu pokarm można odciągnąć bezpośrednio do butelki, zachowując higienę i oszczędzając czas na zbędne przelewanie mleka.

A po skończonym karmieniu, butelkę wystarczy rozłożyć na części i umyć w zmywarce. Każdy element może być wyczyszczony w ten sposób.

A co z maluchami, które cierpią na kolki?

Tutaj z pomocą przychodzi butelka antykolkowa, której zadaniem jest zmniejszenie ilości powietrza w pokarmie zanim trafi on do ust dziecka. Butelka nanobébé ma specjalny system odpowietrzania, polegający na użyciu 2 otworów wentylacyjnych.

Dzięki temu brzuszek niemowlęcia nie jest rozpychany przez gazy, które mogłyby wywołać kolkę. A każdy rodzic, który raz doświadczył kolki u swojego malucha, wie, że nie jest to przyjemna sytuacja, w szczególności dla dziecka. Warto więc sięgnąć po produkt, który minimalizuje ryzyko wystąpienia kolki.




KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.