Powrót do: Wyposażenie domu

Czym jest wózek na laptopy WNL


Komputery stacjonarne odchodzą powoli do lamusa. W miejscach takich jak szkoły, uczelnie i biblioteki dużo bardziej praktyczne jest wykorzystywanie laptopów. Wózek na laptopy to rozwiązanie, które idealnie nadaje się do przewożenia oraz przechowywania laptopa. WNL zazwyczaj umożliwia również ładowanie umieszczonego na nich sprzętu. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność transportu i przechowywania większej ilości laptopów. Na jednym takim wózku można umieścić nawet 30 urządzeń jednocześnie.

Jakie są zalety stosowania wózka na laptopy?

Wózek na laptopy (zobacz tu) to przede wszystkim rozwiązanie mobilne. Umożliwia swobodne przewożenie nawet kilkunastu laptopów jednocześnie. Wózki tego typu zazwyczaj mają udźwig około 150kg na koło, co biorąc pod uwagę niewielką masę pojedynczego wózka daje całkiem spore pole manewru.

WNL są zazwyczaj bardzo ergonomicznie zaprojektowane. Powszechnym rozwiązaniem jest przykładowo montowanie w nich uchwytów z obu stron, aby można było swobodnie trzymać i terować wózkiem.

Wózek na laptopy zazwyczaj wyposażony jest z zamykane szafki, które gwarantują, że przechowywane w nich laptopy będą bezpieczne. Również zasilanie czy systemy bezpieczników są najwyższej jakości. Sprawia to, że WNL są całkowicie bezpieczne dla przechowywanego w nich sprzętu.

W co może być dodatkowo wyposażony wózek na laptopy?

Wózek na laptopy można w szeroki zakresie dopasować do swoich potrzeb. Istnieje np. możliwość wyposażenia go w router, który umożliwi transmisję bezprzewodową nie tylko w samym obszarze wózka, ale również w pomieszczeni, gdzie tenże wózek się znajduje.

WNL można także wyposażyć w urządzenie typu switch, które z kolei umożliwia przewodowe łączenie urządzeń w sieć. Jeśli zachodzi taka potrzeba jako dodatkowe zabezpieczenie wózek na laptopy może posiadać układ przepięciowy klasy D, którego zadaniem jest ochrona urządzeń przez zakłóceniami sieci elektrycznej czy przepięciami. Jak widać opcji dostosowania WNL jest całkiem sporo.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.