Powrót do: Hobby

Ekologiczne pieluchy dla niemowlaka


Coraz więcej osób  zwraca uwagę na  ekologiczne trendy. Młodzież nie marzy wcale o noszeniu zwierzęcych futer i skór, coraz lepiej zdajemy sobie sprawę z tego, że sortowanie śmieci,  zakładanie oczyszczalni ścieków, oszczędzanie energii elektrycznej, używanie produktów bez nadmiaru chemii i szeroko pojęta ochrona środowiska naturalnego  to jednak ważna sprawa.

Życie w stylu eko stało się modne, dotyczy również drobnych, domowych przyzwyczajeń i nawyków. Tetrowe pieluszki doskonale z lat dziecinnych pamiętają 50- latkowie, na szeroką skalę zastąpiły je najbardziej popularne pampersy  Ekologiczną alternatywą dla rodziców niemowlaka jest powrót do pieluszek wielokrotnego użytku.

Polskie pieluszki wielorazowe

Ekologiczne_pieluchyWśród popularnych marek możemy wymienić takie firmy jak: PUPPIMommy Mouse, Ekomajty, Magabi, Little Birds, MRB, KoKoSi, Wełniano-mi. Podstawową zaletą pieluszek wielorazowych jest oczywiście ich nieprzemakalność.

Warto zwrócić uwagę na  ciekawe, praktyczne  patenty instalowania pieluchy, które pozwalają przypiąć wkłady chłonne i umożliwiają  dziecku swobodę ruchów. Nie bez znaczenia jest użycie naturalnych, nie drażniących skóry materiałów : tetry, flaneli, muślinu z bambusa, wkładów z bawełny organicznej.

Tetrowych pieluch używały z powodzeniem nasze mamy i babcie, pachnące czystością pieluchy  niejednemu dzieciakowi służyły jako ulubiona przytulanka i bez niej nie zasnął. Stawiajmy na ekologię i produkujmy mniej śmieci nie przerzucając ich na podwórko sąsiada.

Czy pieluszki wełniane nie gryzą?

Producenci i sprzedawcy ekologicznych pieluch dla niemowlaka[https://rodzinaeko.pl/pieluszki-wielorazowe] zapewniają że nie ma o tym mowy w przypadku pieluch, do produkcji których została wykorzystana bardzo delikatna i przyjemna w dotyku wełna z merynosów nowozelandzkich.

Delikatna flanela powstaje bez użycia chemicznych domieszek, jest w pełni ekologiczna. Wełniane pieluszki są wygodne dla bobasa, są oddychające, a dzięki obecności lanoliny nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu i  nie dają pożywki dla bakterii. Przy regularnej wymianie takich pieluszek ryzyko odparzeń  nie istnieje. Pieluszki wielorazowe to ciekawa propozycja, warta przemyślenia.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.