Powrót do: Wycieczki

Rejsy morskie po Morzu Bałtyckim


Polacy coraz częściej podróżują za granicę. Nie oznacza to jednak, że polskie morze cieszy się mniejszą popularnością niż dawniej. Wręcz przeciwnie. Każdego roku rzesze turystów wybiera się nad polskie wybrzeże. Polskie morze niewątpliwie ma swój urok. Z wieloma miejscami Polacy mają wspomnienia jeszcze z czasów dzieciństwa. Odpoczynek nad polskim morzem to jednak nie tylko odpoczywanie na plaży i zwiedzanie nadmorskich miast i miasteczek. Podczas pobytu nad Bałtykiem warto spróbować czegoś nowego. Wspaniałą i stale rozwijająca się atrakcją turystyczną są rejsy po morzu Bałtyckim.

Rejsy po morzu Bałtyckim - dokąd płyną statki?

Morze Bałtyckie ma dobrze rozwiniętą linię brzegową. Jego lokalizacja w północnej Europie sprawia, że jest to morze chętnie odwiedzane przez turystów. Sezon na rejsy wycieczkowe jest długi. Zazwyczaj rozpoczyna się on w maju i trwa do końca września.

W tym czasie statki stale wypływają i przypływają do nadmorskich portów. Głównymi portami, które obsługują turystów są te zlokalizowane w takich miastach jak Gdańsk, Amsterdam, Helsinki, Sztokholm czy Talin. Dzięki temu możliwe jest odwiedzenie wielu wspaniałych miast Europy, a droga do nich nie musi wieść przez nudne asfaltowe szlaki.

Bałtyk bogaty jest także w wyspy. Jedną z nich jest Bornholm. To właśnie ta wyspa jest celem wielu wycieczkowych rejsów wypływających m.in z Kołobrzegu. Podróż jest wielką atrakcją. Statki wyposażone są w kawiarnie i restauracje. Rejsy na Bornholm odbywają się przez cały rok. Zakup rejsu często zawiera w pakiecie także usługi przewodnika, który oprowadza turystów po najciekawszych zakątkach wyspy.

Przed skorzystaniem z wycieczki po morzu, warto zwrócić uwagę, czy nie choruje się na chorobę lokomocyjną. Podróż statkiem wiąże się z ciągłym zmaganiem się z falami, a co za tym idzie z kołysaniem się statku. Nie jest to jednak przeszkodą w wyruszeniu na rejs. Przed wejściem na pokład wystarczy zażyć odpowiednią tabletkę.

Rejsy morskie weekendowe

Rejsy morskie weekendowe, które odbywają się na Bałtyku nie muszą prowadzić do innych niż Polska państw basenu morza Bałtyckiego. Dostępnych jest wiele rejsów, które trwają tylko parę godzin, a ich punktem końcowym jest port wyjściowy.

Jest to okazja do wspaniałej wycieczki i poznania uroków przebywania na otwartym morzu. Klimat takiej wycieczki jest niezapomniany a jej koszt bardzo niski. Śmiało na taki rejs można wybrać się całą rodziną.

Czytaj więcej: https://kompasyachting.pl/rejsy-morskie/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.