Powrót do: Wyposażenie domu

Technologie w inteligentnym domu


Istnieją różne nowoczesne technologie w domu. Technologia daje nam bardzo dużo różnego rodzaju możliwości. Inteligentny dom, to w dzisiejszych czasach już nic dziwnego, czy szokującego. Dzięki coraz bardziej rozwijającej się technice, tworzone są coraz nowsze sprzęty, które ułatwiają nam życie i wszystko dzięki nim staje się prostsze, łatwiejsze. Jednym z takich nowoczesnych produktów jest HarmonyOS.

HarmonyOS - nowy system operacyjny

HarmonyOS jest to nowy system operacyjny od dobrze znanej już na polskim rynku marki, jaką jest Huawei. Największa zaleta takiego systemu, jest funkcja, która umożliwia nam stosowanie go na różnego rodzaju urządzeniach.

System ten ma pełnić rolę w kontroli telefonów, zegarków, tabletów, telewizorów oraz innych rzeczy, które posiadają łączność z internetem. Jednak co warto podkreślić, jest to rozwiązanie, które cały czas bazuje na systemie Android.

Pierwszymi urządzeniami, które działają pod kontrolą HarmonyOS mają być tablet MatePad Pro oraz zegarek

Huawei Watch 3.

Podczas światowej premiery urządzenia, które zostały zaprezentowane, nie można nazwać już innowacyjnymi. Marka Huawei, która do tej pory słynęła z nowoczesnych, rewolucyjnych i nowatorskich rozwiązań, w związku z niezbyt korzystną międzynarodową polityką, w tej chwili musi walczyć o swoją pozycję na rynki i pozostanie w kręgu zainteresowań swoich klientów. Firma wykonuje to metodami, które sprawdzone zostały już przez innych.

System HarmonyOS - centrum komunikacji urządzeń

Huawei, wykreował autorski, swój własny system operacyjny, pozbywając się tym działaniem Androida. Oprogramowanie to ma zapewnić nam współpracę oraz połączenie pomiędzy różnego rodzaju urządzeniami.

Poza urządzeniami mobilnymi, które klienci dobrze znają z dotychczasowej oferty Huawei, takimi jak smartfony, tablety, czy to gadżety z kategorii wearable, komunikować się i łączyć ze sobą będą także urządzenia, sprzęty z obszaru smart home, przede wszystkim telewizorami.

HarmonyOS w swoim założeniu łączyć ma wszystkie wymienione wyżej urządzenia w jedno tak zwane "super-urządzenie" - z angielskiego Super Device, integrując sprzęty oraz ich zasoby.  Z tego systemu możemy korzystać już na urządzeniach, które posiadają zaledwie, tylko 128 KB RAM. Dzięki temu HarmonyOS może zaistnieć na różnorodnych urządzeniach z prawie wszystkich produktowych kategorii.

Więcej informacji o nowoczesnych technologiach dla domu znajdziesz tu.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.