Powrót do: Hobby

Kwalifikowany materiał siewny w sklepie online


Nie ma co ukrywać, że celem produkcji rolnej jest uzyskiwanie wysokiego plonu, o najwyższej jakości. Przekłada się to bowiem na zysk. Ronicy mają do wyboru stosować coraz nowocześniejsze metody agrotechniczne lub wybierać tzw. kwalifikowane nasiona zbóż. Pierwsza opcja ma spore ograniczenia.

Przede wszystkim jest to koszt, po drugie nie jest to obojętne dla środowiska. Stąd nasiona zbóż o podwyższonej jakości, jakimi z całą pewnością są nasiona kwalifikowane mogą tutaj stanowić dobrą alternatywę. Różnorodność i postęp biologiczny jaki dają selekcjonowane w laboratorium nasiona zbóż jest nie do przecenienia.

Dlaczego warto zdecydować się na kwalifikowane nasiona zbóż?

Nasiona zbóż po procesie kwalifikacji posiadają szereg zalet. Są to przede wszystkim nasiona najwyższej możliwej jakości. Takie nasiona zbóż są gwarancją wysokiego i dobrej jakości plonu. Kwalifikowane nasiona zbóż cechują się dobrą zdrowotnością. Przekłada się na to zmniejszoną konieczność ich ochrony zarówno przed chorobami, jak i szkodnikami.

Za pomocą kwalifikowanych nasion można prowadzić dużo bardziej precyzyjny siew. Mniejsza ilość zużytego ziarna to również niższe koszy. Nasiona zbóż zbliżone jakością do laboratoryjnych nasion kwalifikowanych można uzyskać samemu. Należy jednak pamiętać, że nigdy nie będą one tak dobre.

Kwalifikowany materiał siewny. Jak przebiega produkcja nasion najwyższej jakości?

Nasiona zbóż przeznaczone na materiał kwalifikowany przechodzą bardzo rygorystyczny proces selekcji, która zaczyna się jeszcze na polu. To tutaj wybierane są bowiem najbardziej obiecujące próbki materiału. Jeśli nasiona zbóż wybrane na tym etapie nie będą wystarczająco dobrej jakości, to materiał siewny również będzie słaby.

Po selekcji na polu, następują kolejne etapy selekcji i oczyszczania, prowadzone już w laboratorium. Po przejściu całego tego procesu mamy pewność, że nasiona zbóż są najwyższej jakości i dadzą świetny plon. Bardzo ważnym aspektem procesu produkcji materiału siewnego kwalifikowanego jest też tak zwane zaprawianie nasion. Zazwyczaj etap ten jest tajemnicą handlową danego producenta. Jest to bowiem krok, który w znacznej mierze decyduje o jego jakości.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.