Powrót do: Wyposażenie domu

O czym pamiętać podczas aranżacji łazienki


Tuż po zainwestowaniu we własne mieszkanie, najczęściej w stanie deweloperskim, musimy zająć się jego wykończeniem. Choć takie pomieszczenia, jak salon, sypialnia czy jadalnia są czystą przyjemnością właśnie jeżeli chodzi o dekorowanie, głównie za sprawą dużych powierzchni, którymi zazwyczaj dysponujemy w ich przypadku, aranżacja łazienki to zgoła inna sprawa.

Po pierwsze bowiem tutaj przestrzeń, jaką dysponujemy jest znacznie mniejsza. Po drugie, dużą jej część muszą zajmować elementy typowe dla łazienki - wanna lub prysznic, często również pralka, zawsze umywalka i wc. Niewiele miejsca pozostaje nam na nasze własne fanaberie.

 

Aranżacja łazienki - jak odpowiednio wykorzystać każdy centymetr?

 

Jeżeli aranżacja łazienki jest czymś, do czego chcemy podejść w jak najbardziej rozsądny sposób, zacznijmy ją od odpowiedniego planu. Aby go przygotować, nie wahajmy się sięgnąć po wszelkiego rodzaju inspiracje - najlepiej takie, które wykorzystują powierzchnie o mniej więcej takim samym rozmiarze.

Jeżeli mamy małą łazienkę, nie ma sensu, abyśmy kierowali się inspiracjami z dużych łaźni - lepiej przyjrzeć się tym, które zakładają wykorzystanie równie małego miejsca i przekształcenie go w coś pięknego.
Zdecydowaną podstawą jest tutaj dobranie odpowiedniej powierzchni - ludzie najchętniej sięgają tutaj po płytki, gdyż są one najbardziej odporne na wilgoć i wodę, których w łazience przecież nie brakuje. Są również stosunkowo łatwe do utrzymania w czystości - wystarczy przetrzeć, aby znowu cieszyć się pięknym ich wyglądem.

 

Od czego zacząć urządzenie łazienki?

 

Aranżacja łazienki jest tym cięższa, że w pomieszczeniu tym (zazwyczaj niewielkim, jak już zdążyliśmy wspomnieć) musi znaleźć się miejsce na sprzęty gospodarstwa domowego. Aby więc zabrać się za wykańczanie tego pomieszczenia, to właśnie na nich powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności i dopiero pozostałe nam miejsce możemy zagospodarować według naszego gustu.

Dużą wagę przyłóżmy do wspomnianych wcześniej płytek, które są w stanie nadać całemu wnętrzu charakteru. Choć niegdyś ich wybór był stosunkowo okrojony, dziś nie ogranicza się on do jasnych elementów - nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na nieco ciemniejszą stylistykę. Wszystko zależy od naszego pomysłu i budżetu, jakim dysponujemy.

Pewne jest jedno: urządzenie łazienki sprowadza się do odpowiedniego dobrania zaledwie kilku elementów, które powtarzają się i istnieją w każdej łazience.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.