Powrót do: Hobby

Jak działa sprzęt do ultradźwięków?


Rozwój medycyny estetycznej powoduje, iż w tej sztuce sięga się po co raz to nowsze technologie i metody. Jedną z nich jest zastosowanie ultradźwięków w zabiegach kosmetologicznych medycyny estetycznej.

Wpływ ultradźwięków na skórę

Zakres słyszalności ucha ludzkiego mieści się w granicach od 20 Hz do 20 kHz. Fale dźwiękowe o częstotliwości powyżej górnej granicy słyszalności to ultradźwięki (naddźwięki). Ultradźwięki mają szerokie zastosowanie w medycynie. Kojarzy się nam ono głównie z diagnostyką obrazową.

Ultradźwięki wykorzystywane są także przez stomatologów do usuwania kamienia nazębnego. Nie każdy jednak wie, że dźwięki o tej wysokiej częstotliwości mają także zastosowanie w pielęgnacji skóry.

Sprzęt do ultradźwięków w medycynie estetycznej

Ultradźwięki sprzęt stosowany w medycynie estetycznej odpowiada za poprawę jej kondycji. Popularność zyskuje także peeling za pomocą naddźwięków. Metoda ta może być stosowana nawet u osób cierpiących na alergie i mających skórę nadwrażliwą.

Wykorzystujący ultradźwięki sprzęt składa się z głowicy, którą przykłada się do skóry. Pomiędzy powierzchnią głowicy a skórą umieszcza się żel, który minimalizuje odbijanie się fal emitowanym z kryształu piezoelektrycznego. Zabieg ten jest w pełni bezbolesny i cechuje się dużą delikatnością. Można go przeprowadzać zarówno w gabinetach medycyny estetycznej jak i w gabinetach kosmetologicznych.

Ultradźwięki sprzęt - efekt stosowania

Skóra poddawana działaniu ultradźwięków poprawia swoje cechy fizjologiczne. Sprzęt do ultradźwięków emituje fale krótkie, które działają tylko na skórę, nie wnikając w głąb ciała. Wytwarzana w głowicy fala akustyczna działa wybiórczo na niektóre komórki skóry. Istotą zabiegu jest fakt, że działanie to obejmuje komórki stare i zniszczone, nie naruszając przy tym komórek zdrowych.

Pozytywne działanie zabiegi sprowadza się także do oczyszczania porów skóry, a także redukowania zatorów łojowych. Fale ultradźwięków pobudzają komórki skóry do syntezy kolagenu, czyli jednego z kluczowych białek naszego organizmu. Kolagen występuje bardzo licznie w skórze i zapewnia jej jędrność, elastyczność i wytrzymałość.

Emitujący ultradźwięki sprzęt kosmetologiczny stanowi także bardzo dobre przygotowanie skóry do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zobacz sprzęt do ultradźwięków: https://medikapoland.pl/pl/content/82-ultradzwieki-sprzet
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.