Powrót do: Wyposażenie domu

Ekologiczne środki czystości do domu


Prowadząc dom, który będzie przyjazny środowisku, stoi przed nami wiele wyzwań. Jak myć naczynia nie używając syntetycznych gąbek? Czym dbać o różne, często trudne powierzchnie w mieszkaniu, jeśli nie chcemy wykorzystywać mocnych, chemicznych środków czystości? Jak pielęgnować nasz wygląd i samopoczucie w zgodzie ze środowiskiem? Na szczęście z pomocą przychodzi wiele marek, które w swojej ofercie mają ekologiczne artykuły do domu, które pomogą zadbać nam o czystość wnętrza oraz o nasz piękny wygląd.

Ekologiczne artykuły do sprzątania.

Kto w domu posiada tradycyjny grzejnik z żeberkami z pewnością nie raz denerwował się przy czyszczeniu go. Jest to jedna z najbardziej uciążliwych powierzchni do utrzymania. Do tego specjalnego zadania najlepiej sprawdzi się wygięta szczotka, która posiada naturalną szczecinę. Zarówno optymalny kształt jak i tworzywo, które z łatwością zdziera kurz, pozwoli w końcu porządnie doczyścić grzejniki.

Zamiast syntetycznych gąbek, które szybko się zużywają i zaśmiecają środowisko naturalne, świetnie sprawdzą się szczotki do mycia naczyń z drewnianą rączką, wykonane z włókna tampcio. Takie włókno pozwala skutecznie umyć z tłuszczu i pozostałych zabrudzeń naczynia bez użycia płynów do mycia naczyń.

Do wszystkich trudnych powierzchni takich jak wąskie szczeliny czy ekologiczne szklane butelki, idealne będą szczotki do mycia ze świńskiej szczeciny zakończone bawełnianą główką. Naturalne włosie sprawdza się także w szczotkach używanych do czyszczenia mebli, a także w zmiotkach czy szczotkach do ubrań.

Akcesoria do pielęgnacji ciała.

Dbając o urodę również warto postawić na naturalne produkty. W odróżnieniu od ich plastikowych odpowiedników te zrobione z drewna i naturalnego włosia posłużą nam długie lata, będą odporniejsze na zniszczenia oraz będą przyjazne środowisku.

Panom z pewnością sprawdzi się szczotka do pielęgnacji brody wykonana z włosia dzika, które posiada właściwości przeciwdziałające elektryzowaniu włosów, a dodatkowo świetnie masuje skórę. Do masażu całego ciała najlepsza będzie natomiast szczotka wykonana ze świńskiej szczeciny, idealna dla delikatnej skóry.

Te oraz inne naturalne produkty do domu znajdziesz w sklepie: https://dziobak.com.pl/ekologiczne-srodki-czystosci
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.