Powrót do: Wyposażenie domu

Praktyczne ławostoły to rozsądny wybór zamiast klasycznego stołu czy ławy


Ławostoły to doskonale połączenie wyglądu ławy i funkcjonalności stołu. Nie każdy posiada na tyle dużą przestrzeń w swoim mieszkaniu aby móc sobie pozwolić zarówno na umieszczenie w nim stołu i ławy, pełniącej funkcję np. stolika kawowego. Ławostoły są też doskonałym rozwiązaniem do pokoi dziennych, czy też młodzieżowych.


Co to jest ławostół?

Są to pomieszczenia gdzie łączymy funkcję salonu z pokojem gościnnym, wypoczynkowym i jadalnią. Stół byłby zbyt dużym gabarytowo meblem, który mógłby zajmować stanowczo za dużo miejsca. Ławostoły gwarantują nam funkcjonalność.

Nie musimy się martwić o to, że połączenie dwóch funkcji w jedną spowoduje, że któraś zostanie potraktowana po macoszemu i się nie sprawdzi. Wystarczy spojrzeć na model ławostół Ola Wykonany z drewna i płyty laminowanej, początkowo niewielki, rozkłada się zwiększając praktycznie dwukrotnie swoją powierzchnię użytkową.

lawostoly


Mechanizm rozkładania ławostołu

Posiada także regulację wysokości, tak by można było usiąść przy nim wygodnie na krześle. Podobnie jest w przypadku modelu Beata, który także rozkłada się na szerokość, a dodatkowo posiada miejsce do przechowywania w postaci półki. Mechanizmy rozkładania ławostołów są bardzo różne, ale także i bardzo proste w użytkowaniu. Blat albo jest rozsuwany na boki albo podnoszony i obracany. Wszystko zależy od konstrukcji danego modelu.

Regulacja góra dół odbywa się za pomocą klasycznej korbki lub też podnośnika pneumatycznego lub gazowego. Drugie rozwiązanie jest bez zaprzeczalnie wygodniejsze dla użytkownika, ale korby także mają swoje zalety, jak choćby mniejsza awaryjność. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.