Powrót do: Hobby

Pracownicy budowlani często mają problem z paznokciami - co na to poradzić?


Piękne i zdrowe paznokcie to jeden z atrybutów kobiecości. Dlatego każda z pań pragnie cieszyć się nimi jak najdłużej. Po czym poznać, że paznokcie są zdrowe? Są one przede wszystkim gładkie, lśniące i przezroczyste o lekko różowym zabarwieniu. Zadaniem paznokci jest wzmocnienie czubków palców dłoni oraz stóp i zabezpieczenie ich przed uszkodzeniem.

Zdrowe i piękne paznokcie

Okrywają zakończenia palców, powodując, że ich opuszki staja się bardziej wrażliwe na dotyk. Zdrowe paznokcie rosną zazwyczaj około 3 mm miesięcznie. Wiele problemów z paznokciami jest wynikiem nadmiaru substancji chemicznych z jakimi mają one do czynienia. Lakiery do paznokci, zmywacze, kleje, sztuczne elementy paznokci to wszystko sprawia, że płytka może stać się coraz słabsza, łamliwa i zniekształcona. Również nadmierne moczenie paznokci w różnego rodzaju roztworach chemicznych powoduje występowanie problemów z paznokciami przejawiających się łuszczeniem, pękaniem i rozdwajaniem.

Właściwa pielęgnacja paznokci

Niewłaściwa pielęgnacja paznokci u stóp, złe obcinanie, noszenie zbyt ciasnego obuwia, poranienia palców i paznokci prowadzić może do wrastania paznokci w skórę. Obgryzanie paznokci oraz zbyt głębokie usuwanie skórek powoduje powstawanie zakażeń bakteryjnych.  Jak widać problemów z paznokciami może być sporo. Stany chorobowe mogą powodować także zmiany w tempie wzrostu paznokcia, pojawianie się poprzecznych prążków lub białych plamek a także powstawanie zagłębień w paznokciu.

Aby zmniejszyć ryzyko powstawania problemów z paznokciami należy prawidłowo zbilansować dietę, ograniczyć chemię, z którą paznokcie mają kontakt a także prawidłowo wspomagać paznokcie poprzez suplementy diety. Olimp Gold-vit A+E z wiesiołkiem i biotyną, Calcium Panatothenicum oraz L’Biotica włosy i paznokcie to preparaty wzmacniające kondycję paznokci.

KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.