Powrót do: Wyposażenie domu

Wyposażyć dom drewniany


akcesoria_kominkoweDecyzja o podjęciu budowy domu drewnianego to według wielu specjalistów bardzo słuszny i opłacalny wybór. O dobroczynnym i opłacalnym działaniu domów przekonały się już rozwinięte państwa skandynawskie czy północno amerykańskie. Od nie dawna wiele polskich firm również decyduje się na świadczenie usług budowy tych domów dla naszych rodaków. Wybudowanie domu z drewna jest zdecydowanie tańsze niż klasycznego domu z cegły i pustaków.


Jaki projekt domu wybrać?

Wiele firm świadczących takie usługi oferuje doradztwo i pomoc w realizacji całego projektu. Specjaliści wykonują projekty gotowe bądź pod indywidualne zamówienie każdego inwestora. Możemy zamówić gotowy projekt bądź poprosić o zmiany w już istniejącym, który będzie pasował do naszej zakupionej działki. W szerokich kręgach laików i zatwardziałych konserwatystów panuje bardzo błędne przekonanie, ze domy drewniane cechują się niską wytrzymałością, odpornością na silny wiatr, deszcz czy grad.

Ich żywotność jest dużo krótsza od domów murowanych, wręcz że są to domy jednopokoleniowe. Nic bardziej mylnego. Warto zasięgnąć jedynie rzeczowej informacji u specjalistów z tej dziedziny i praktyków. Stawiajmy w swoich poczynaniach na konkretnych fachowców a nie opinie ludzi, którzy na dany temat nie mają zielonego pojęcia, tylko im się wydaje że wiedzą.


Porady podczas budowy domu

Coś usłyszeli i się wypowiadają. Niestety to nasza narodowa wada z którą nie sposób walczyć. Ale polecamy sięgnąć do fachowej literatury lub obejrzeć przepiękne drewniane domy np. Norwegii czy Szwecji. Tam warunki atmosferyczne są dużo cięższe niż  u nas a mimo to od wielu lat właśnie tam propagowany jest taki a nie inny sposób budowania domów. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy
Podobne artykuły:
Aranżacja salonu (z kominkiem) (2012-07-19)
Znany aranżator o kominkach (2012-10-31)

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.