Powrót do: Wyposażenie domu

Konserwacja podłogi drewnianej


drewnianapodlogaKażdy z nas na pewno chciałby w domu mieć podłogę z drewna. Warto wtedy wiedzieć o kilku ważnych kwestiach odnośnie jej konserwacji i ogólnego utrzymania w czystości. Nie jest to rzecz jasna skomplikowane, jednak warto postępować według określonych reguł.

Jak dbać o drewnianą podłogę

Warto wiedzieć, że drewno jak materiał potrafi dostosować się i zmienić w zależności od panujących warunków. Według specjalistów optymalne warunki, które zapewnią długą żywotność drewnianych posadzek są następujące. Temperatura powinna oscylować wokół 19oC.

drewnpolodgaWilgotność drewnianej podłogi

Wilgotność powinna być na poziomie nie większym jak 80%. Powyżej tego procenta drewno się wybrzusza, pęcznieje i może pękać tworząc szczeliny. Jeżeli chcemy cieszyć się naszą podłogą naprawdę długo, to radzimy systematycznie pokrywać ją lakierem, olejem, tudzież woskiem.

Gwarantuje to właściwą pielęgnację podłogi drewnianej. Konserwacja podłogi powinna odbywać się według ustalonych etapów. Usuwamy wpierw górną warstwę lakieru czyli cyklinujemy. Następnie wypełniamy szczeliny olejem bądź szpachlówką. Kolejnym etapem jest pokrycie podłogi dwoma warstwami lakieru.

Wosk antypoślizgowy do podłogi

Jeżeli nam bardzo zależy, to możemy po dwóch miesiącach pokryć podłogę woskiem antypoślizgowym, który wzmocni lakier położony wcześniej na podłodze. Rada dla osób, które mają podłogę niezniszczoną. Lakier idealnie nadaje się do takich podłóg, gdyż tworzy na powierzchni twardą warstwę, nie penetrując jej. Zaletą takiej podłogi jest to, że pokryta lakierem nie potrzebuje częstej pielęgnacji preparatami. Jest odporna na wodę i uszkodzenia. W razie potrzeby można sprawnie usunąć papierem ściernym i znowu polakierować. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.