Powrót do: Wyposażenie domu

Domy drewniane - izolacja ciepła


Budowa domu z drewna to żmudny proces jednak satysfakcja z jego użytkowania jest niezmierna. Dokonując budowy zwróćmy szczególną uwagę na rodzaj izolacji który użyjemy. Jest ich kilka, jednak nie każdy będzie się nadawał akurat do naszego domu i naszych wymagań. Zacznijmy od styropianu.

domydrewniane

Budowa domu z drewna

W stosunku właściwości do ceny sprawia wrażenie najbardziej popularnego ocieplacza. Nie chłonie wilgoci i jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła. Nie pali się ani nie zwęgla. Występuje w różnej gęstości. Im gęstszy tym wytrzymalszy. Płyty lekkie i cieńsze stosujemy do miejsc, które nie będą obciążone. Natomiast twarde i grubsze powinny być użyte do miejsc pracujących.

Kolejnym materiałem izolacyjnym jest wełna mineralna.  Jest to bardzo dobry materiał izolacyjny, który pod kątem współczynnika przewodzenia ciepła jest uważany za bardzo dobry. Wymagane przy niej jest zabezpieczenie przed wilgocią. Mokra nie będzie już taka użyteczna. Występuje w kilku formach: płyty o zróżnicowanej gęstości, maty, granulatu, który izoluje w trudno dostępnych miejscach oraz otuliny do izolacji termicznej i akustycznej rur. Polecamy również użycie polistyrenu ekstrudowanego.

domy_z_drewnaPomocne porady przy budowie domu drewnianego

Ze względu na swoje cechy posiada lepsze właściwości izolacyjne od styropianu jednak jest dużo droższy. Lepiej przewodzi ciepło, nie nasiąka oraz jest twardy - to ważne przy temacie takim jak domy drewniane, a więc trudnym zagadnieniu dla prawdziwych fachowców.

Praktyczny przy izolacji fundamentów.Występuje w kilku kolorach. Przy ocieplaniu naszego domu z drzewa warto się zastanowić gdzie mieszkamy, jaka panuje najczęściej pogoda i dobrać pod to odpowiedni rodzaj ocieplenia. Nie zawsze potrzebne będą drogie rozwiązania, gdyż klimat jest łagodny i wydamy tylko niepotrzebnie pieniądze. Warto przemyśleć ten temat i wybrać najlepsze rozwiązanie do ocieplenia naszego domu z drewna.  
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.