Powrót do: Wyposażenie domu

Aranżacja salonu (z kominkiem)


Budowa domu jest nie lada wyzwaniem. Przedsięwzięciem bardzo dużym, z myślą na długie lata starości, a najlepiej spadek dla dzieci i wnuków. Jest to szczegółowo zaplanowana inwestycja, zarówno pod względem projektowym, jak i finansowym. Samo postawienie do stanu surowego, nie jest wielkim problemem. Te zaczynają się przy wykończeniu domu. Wybór glazury, armatury czy nawet kolorów na ścianach może doprowadzić do dramatycznych sytuacji w domu. W moim przypadku dantejskie sceny odbywały się przy wyborze kominka.

akcesoriadokominka

Wygląd salonu i kominka

Myślę, że wszystko ma swoje źródło w dostępnej, ogromnej ilości wzorów i funkcjonalności. Błędem strategicznym było nie ustalenie wcześniej w kręgu rodzinnym jak ma docelowo wyglądać nasz salon. Ja chciałem umieścić tradycyjnego kominek z jedną modyfikacją. Mianowicie chciałem umieścić go w narożniku.

Taki układ idealnie by mi pasował do dużego akwarium w drugim rogu. Pomiędzy nimi miałby wisieć telewizor. Moje plany kolidowały z koncepcją żony, która chciała nowoczesny prostokątny kominek wpuszczony w ścianę na samym jej środku, tak aby był to główny element wystroju salonu.

komineksalon

Istotne kwestie przy wyborze kominka

Na moje nieszczęście kobiety wiedzą, jakich użyć „argumentów„ do swoich racji i ostatecznie skapitulowałem. Kolejna rzeczą było ustalenie funkcji ogrzewania tylko nadmuchem lub płaszczem wodnym.

Na szczęście, tutaj moje racjonalne potraktowanie sprawy i przytoczenie ważnych atutów rozwiązania z płaszczem wodnym przebiło wszystko co moja żona miała jako kontrargument.
Pojechaliśmy po raz kolejny pooglądać kominki.

Kolor kominka

Okazało się, że nierozwiązaną kwestią pozostał wybór koloru. Czy ma być czarny, srebrny czy złoty. Jednak przy ostatecznej decyzji byliśmy zgodni. Zamówiliśmy matowo-czarny. Telewizor wylądował w narożniku, a akwarium pozostało bez zmian. Jedynym problem w chili obecnej jest to, na co patrzeć.
KOMENTARZE:

2012-07-29, użytkownik
Wyszukany artykuł.

Podobne artykuły:
Znany aranżator o kominkach (2012-10-31)
Wyposażyć dom drewniany (2013-05-14)

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.