Powrót do: Wyposażenie domu

Podłogi - funkcje


Przy wykańczaniu domu czy urządzaniu mieszkania koniecznie trzeba zastanowić się jakie role będą spełniać nasze podłogi. Wbrew pozorom jest to rzecz bardzo istotna. Należy bowiem wiedzieć, że podłogi drewniane nie tylko mają ładnie wyglądać, ale również, w zależności od charakteru pomieszczenia, pełnią wiele funkcji praktycznych takich jak: dźwiękoszczelność, odporność na wilgoć, zarysowania czy antypoślizgowość.

drewnianapodloga
Wybór podłogi drewnianej

Nasze podłogi kryją w sobie również szereg kabli, rur będących składową instalacji elektrycznej czy wodno-kanalizacyjnej. Bardzo często pełnią funkcję grzewczą, są częścią coraz bardziej popularnego systemu ogrzewania pomieszczeń jakim jest tzw. ogrzewanie podłogowe. W tym przypadku podłogi są alternatywą dla grzejników, co stanowi niewątpliwie walor estetyczny.

Rozwiązanie to daje również większy komfort, gdyż źródłem ciepła są podłogi, a przeważnie to właśnie w stopy jest nam najzimniej. Ten rodzaj ogrzewania stosuje się przede wszystkim w pomieszczeniach, w których są one mocniej narażone na wilgoć (łazienka, przedpokój) oraz w takich gdzie grzejniki przeszkadzają w aranżacji wnętrza.

drewnpolodga
Ogrzewanie podłogowe a drewniana podłoga

Ogrzewanie podłogowe ma jednak swoje wady. Ważna jest odpowiednia izolacja podłogi, aby w razie awarii nie zalać sąsiada z dołu. Montaż tego typu ogrzewania w wykończonym domu czy mieszkaniu wiąże się ze zrywaniem czy kuciem podłogi.

Również wydajność takiego ogrzewania zależy od rodzaju materiału zastosowanego do wylewania czy pokrywania podłogi. Widać więc, że podłogi drewniane w codziennym życiu odgrywają dość istotne role, dlatego warto przy budowie domu czy gruntownym remoncie mieszkania wnikliwie przemyśleć czy będą one wyłącznie pełnić funkcje wizualną, czy też będą wykorzystane praktycznie.
KOMENTARZE:

2012-06-24, gość
Super artykuł :)

2012-07-21, użytkownik
Konkretny art.


Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.